Grzybica (drożdzyca, kandyzdoza, candida) – jak oczyścić jelito w jeden dzień bez diety

Wielu z nas stosuje przeróżne diety aby […]

Wielu z nas stosuje przeróżne diety aby pozbyć się nadmiaru grzybów ( grzybica, drożdżyca, kandydoza) w naszych jelitach i aby odbudować florę bakteryjną. Efekt pojawia się po kilku tygodniach, a dieta wymaga wyrzeczeń często trudnych do udźwignięcia dla zwykłego człowieka jak zrezygnowanie zupełne z wszystkiego co zawiera cukry, węglowodany i odżywianie niemal samym białkiem co też nie jest zdrowe o czym dobrze już wiemy z przykładu diety Dukana.

Ja wolę sposoby bardziej radykalne dlatego stosuję miksturę z boraksu. Robię to raz na jakiś czas, a konkretnie gdy pojawią się objawy takie jak wzdęcia, gazy, przelewanie po zjedzeniu moich ulubionych ziemniaczków. Po zastosowaniu mikstury z boraksu objawy natychmiast ustępują, a zawartość jelita szybko zostaje wydalona. Po oczyszczaniu jelita stosuję bakterie w postaci dobrego jogurtu z bogatym spectrum dobroczynnych bakterii i kefiru.

Po pozbyciu się nadmiaru drożdży przechodzę do gojenia ścian jelit ziołami – wdrażamy herbatką z liści borówki brusznicy, którą piję może dwa razy w tygodniu lub spożywam dwa razy w tygodniu czarne jagody. Oba produkty działają gojąco na ściany jelit.

Uwaga! Boraks powoduje podwyższenie estrogenów u kobiet i testosteronu u mężczyzn. Dlatego kobiety z autoagresją lub dominacją tego hormonu nie powinny stosować boraksu bez regulacji hormonów a konkretnie przy niskim testosteronie i progesteronie, aby móc korzystać z dobrodziejstw boraksu należy podwyższyć te dwa hormony. Tak samo np. mężczyźni z prostatą, którzy powinni unikać podwyższania testosteronu powinni stosować miksturę wraz ze specyfikami obniżającymi poziom testosteronu, np. tofu sojowe i palma sabalowa. Również kobiety w ciąży nie powinny zażywać boraksu.

Boraks jest przez zwolenników medycyny konwencjonalnej przesadnie napiętnowany jako szkodliwy, a przez zwolenników medycyny alternatywnej przesadnie zachwalany. Jaka jest prawda? Osobiste spostrzeżenia prowadzą mnie do tego, iż prawda jest po środku i boraks w dużych dawkach lub nieumiejętnie stosowany jest szkodliwy, a w bardzo małych dawkach umiejętnie stosowany z uwzględnieniem zachowania prawidłowego bilansu hormonów jest wręcz wspaniały. W niektórych krajach dostępne są suplementy z minimalną ilością boru, który jest pierwiastkiem potrzebnym naszemu organizmowi.

Mikstura z boraksu na oczyszczanie jelit:

Jaka to odpowiednia dawka dla osoby 60 kg wagi? Ponieważ ciężko o rzetelne dane w tym zakresie to ja stosuję dawkę naprawdę bardzo minimalną wręcz znikomą ale skuteczną. Malutka szczypta boraksu dwa razy dziennie dodana do kawy, herbaty, ziół lub wody – tak jak byśmy chcieli odrobinę nasz napój „posolić” boraksem. Patrz zdjęcie załączone do artykułu. Ponieważ nie dysponujemy miligramowymi wagami to postarałam się nieco zmierzyć moją szczyptę. Moja kuracja boraksowa trwa najczęściej około 3 dni.

Jeśli przy stosowaniu boraksu zadbam o właściwe zbilansowanie hormonów to nie tylko oczyszczę swoje jelita zwłaszcza z nadmiaru drożdży Candida zwłaszcza Candida albicans ale i zredukuję bóle mięśni ( fibromialgia ), bóle stawów, bóle kości oraz polepszę pamięć, a także samopoczucie i kondycję fizyczną organizmu. Np. kobiety o wysokim progesteronie i testosteronie nie będą potrzebowały niczego bilansować aby uzyskać pozytywny efekt, natomiast kobiety o przewadze estrogenów muszą wpierw zbilansować hormony.

Świetnym kompanem dla boru jest jod i magnez dlatego chętnie je dołączam do kuracji boraksem.

agwaya@yahoo.com