Obezwładnia Cię Stres i Lęk? – poznaj metody, których moc poczujesz natychmiast

Stres i Lęk nieuchronnie prowadzący do powstawania […]

Stres i Lęk nieuchronnie prowadzący do powstawania wielu poważnych chorób psychicznych i somatycznych to najbardziej obezwładniająca, a wręcz paraliżująca ludzki umysł machina, w którą raz wpędzeni na dłużej miotamy się jak w labiryncie, nie mogąc znaleźć wyjścia.

 

Biegasz ze szkolenia na szkolenie, uczysz się jak redukować stres lub radzić sobie w sytuacjach trudnych ale nie przynosi to zbyt dużych rezultatów. To znak, że Twój organizm reaguje niewłaściwie na sytuacje stresowe czyli nie radzi sobie ze stresem.

To jest właśnie tajemnica, dlaczego niektórzy ludzie w sytuacjach dużo gorszych od naszych nie wpadają w panikę podczas gdy inni z byle powodu tracą grunt pod nogami.

Jest wiele czynników wywołujących lęk ale mechanizm, wywołujący reakcje biochemiczne w organizmie człowieka na stres jest zawsze taki sam. Jeśli mechanizm ten zacznie się osłabiać to zaczniemy tracić grunt pod nogami i z czasem zła reakcja na stres sprawi, że słabiej zaczniemy sobie radzić zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Reakcja organizmu zawsze była kojarzona z procesem psychicznym tymczasem jest to również proces biochemiczny skutkujący wydzielaniem konkretnych substancji w organizmie człowieka. Jeśli stan taki utrzymuje się długo i w sposób ciągły to dochodzi do zaburzeń na poziomie biochemicznym. W takiej sytuacji sama psychoterapia, korekta charakteru i zachowań już nie wystarczy.

Jeśli proces reakcji biochemicznych będzie postępował to w organizmie, wcześniej czy później dojdzie do zaburzeń psychicznych i/lub rozwinięcia się poważnych chorób somatycznych, nie tylko utrwalenia się braku odporności na stres. Dlatego działaj.

Na początek warto ustalić co wywołuje w twoim organizmie stres i lęk oraz jaki to ma wpływ na twój układ hormonalny i profil biochemiczny organizmu. Dopiero potem należy włączyć odpowiednie postępowanie.

Zbadanie poziomu wszystkich hormonów i innych substancji może być bardzo kosztowne. Dlatego lepiej jest przeprowadzić wstępną weryfikację po objawach jakie nas dotykają. Wtedy z dużym prawdopodobieństwem badamy poziom tych substancji, które w drodze analizy wydają się najbardziej szwankować.

Bez względu jednak na jakim jesteś etapie diagnozy przyczyn Twojego stresu przedstawiam Ci listę niezawodnych i niedrogich sposobów na pozbycie się stresu i lęku. Jest ona dostępna tylko dla zalogowanych czytelników. Aby się zalogować podaj imię i maila poniżej. Następnie na tego maila otrzymasz wiadomość w celu zweryfikowania, że nie jesteś robotem – otwórz maila i klikając w link potwierdź swoją autentyczność, a następnie odśwież tą stronę i wyświetl pełną treść artykułu.

 

 

Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.