Hydrokolonoterapia ( lewatywa ) w domu- jak zrobić?

Zabieg hydrokolonoterapii nie jest tani, natomiast lewatywa […]

Zabieg hydrokolonoterapii nie jest tani, natomiast lewatywa w domu to detoks organizmu na każdą kieszeń. Oczyszczanie jelita grubego to niezwykle efektywne naturalne oczyszczanie organizmu z toksyn o zaskakującym działaniu zdrowotnym, upiększającym a nawet odmładzającym.

Lewatywa w domu – jak zrobić?

Jak zrobić lewatywę w domu? – najlepiej w łazience. Kładziemy na podłogę duży ręcznik albo kocyk, na który nakładamy ceratę, bo może wypływać woda. Możemy mieć małą poduszkę pod głowę, żeby było nam wygodnie. W łazience bez problemu możemy zawiesić irygator  do lewatywy, np. na kaloryferze. Pamiętajmy, żeby wisiał on 1 do 1,5 metra od podłogi, ani niżej, ani wyżej! Jeżeli będzie wisiał nisko to może nie być odpowiedniego przepływu wody, bo ciśnienie jej będzie za niskie. Jeżeli wisi on za wysoko to ciśnienie może być za silne i woda będzie za szybko wlewać się do jelita co może spowodować bóle brzucha. Woda ma spokojnie wlewać się do jelita. Jeśli chcemy zmniejszyć przepływ wody, to możemy przykręcić kranik (jeżeli mamy kogoś do pomocy to może on to zrobić – samemu jest to trochę niewygodne). Można też zgnieść  dwoma palcami gumową rurkę przez którą płynie woda i w ten sposób zmniejszyć, albo zamknąć jej dopływ.

Przed przystąpieniem do lewatywy możemy włączyć sobie jakąś muzykę relaksującą, spokojną, która nas odpręży i rozluźni.

brak energii, co to jest lewatywa, detoks, detoks organizmu, detoksykacja, detoksykacja organizmu, domowa lewatywa, hemoroidy, hydrokolonoterapia, hydrokolonoterapii, irygator do lewatywy, jak wykonać lewatywę, jak zrobić lewatywę, jelita, jelito, jelito grube, lewatywa, lewatywa apteka, lewatywa jak zrobić, lewatywa przed porodem, lewatywa w domu, lewatywy, naturalne oczyszczanie organizmu, oczyszczanie, oczyszczanie jelita, oczyszczanie jelita grubego, oczyszczanie organizmu, oczyszczanie organizmu z toksyn, oczyszczenie, oczyszczenie organizmu, oczyszczenie organizmu z toksyn, odchudzanie, odtruwanie, odtruwanie organizmu, stres, wlewnik do lewatywy, wzdęcia, zabieg hydrokolonoterapii, zaparcia, zatwardzenie

Lewatywa (hydrokolonoterapia) – przyrządy

Wlewnik do lewatywy (irygator)2l lub gruszka 300ml. Najlepsze miejsce na zakup tych przedmiotów to apteka. W internecie szukaj pod hasłem „lewatywa apteka”.

Lewatywa ( hydrokolonoterapia ) a pora dnia

Najlepszą porą dnia na wykonanie zabiegu jest ranek miedzy godzinami 5:00 a 7:00, bowiem jest to czas aktywności jelita, albo wieczór między godzinami 20:00 a 21:00. Wtedy mamy więcej czasu dla siebie. Pora wieczorna jest np. dobra dla tych, którzy rano idą do pracy, są w stresie i nie mają wtedy czasu na lewatywę. 

Warunki właściwie wykonanej lewatywy ( hydrokolonoterapii ) !!!

1. Lewatywa wstępna ( oczyszczająca )

Zabieg hydrokolonoterapii najlepiej wykonać dopiero po naturalnym wypróżnieniu. Jeżeli to nie nastąpiło, to trzeba zrobić lewatywę wtępną ( lewatywa oczyszczająca), która pomoże usunąć masy kałowe, które są w dolnej części jelita. Jeżeli zrobimy wlew, to te masy kałowe będą się przesuwały do góry jelita i może to spowodować bóle i skręty jelita. To jest częsty błąd jaki ludzie popełniają i później mówią, że lewatywa boli. Tak to prawda, ale tylko dlatego boli, bo my popełniliśmy błąd i nie wypróżniliśmy się przed jej zrobieniem! Są jeszcze dwa inne, istotne błędy, które ludzie popełniają przystępując do lewatywy.

2. Nie wolno przekroczyć temperatury wody,

którą wlewamy do jelita, temperatura ta właściwa wynosi 36 st. C – 38 st. C, zaś maksymalna temperatura to 40 st. C. Ta temperatura absolutnie nie może zostać przekroczona, ponieważ gorąca woda powoduje zniszczenie cienkiej błony śluzowej odbytu. Temperaturę wody możemy zmierzyć termometrem lub łokcem. Jeżeli czujemy, że woda, którą wlewamy jest za gorąca, to lepiej ją od razu wydalić i zaprzestać dalszego wlewania!

3. Nie wolno przekroczyć ilości wody,

którą wlewamy do jelita! Irygatory mają zaznaczony poziom wody: 0,5 -1 – 1,5 – 2 litry płynu. Dla początkujących dobrze jest zacząć od 0,5 litra i stopniowo zwiększać ilość wody.  

Lewatywa ( hydrokolonoterapia- wykonanie )

Jeżeli ktoś nie wypróżnił się naturalnie przed lewatywą, jak już wspominałam musi zrobić sobie lewatywę oczyszczającą.

1. Płyn 

Do przeprowadzenia lewatywy przygotowujemy płyn – może to być przegotowana woda z sokiem z ćwiartki cytryny albo z rumiankiem (proporcje 0,5 litra wody i dwie torebeczki rumianku). Jeśli nie ma problemów z nadciśnieniem to można dodać odrobinkę soli. 

2. Wypełnienie i przygotowanie irygatora

Zawieszamy irygator na odpowiedniej wysokości, wlewamy płyn – proszę pamiętać o odkręceniu kranika i usunięciu powietrza z gumowej rurki. Smarujemy koniec rurki, którą wkładamy do odbytnicy wazeliną, albo zwykłym olejem. Natłuszczenie końcówki ułatwia bezbolesne wprowadzenie jej do odbytu.

3. Zajęcie odpowiedniej pozycji i podpiecie irygatora

Kładziemy się na lewym boku, można siedzenie unieść trochę do góry albo podłożyć sobie złożony ręcznik, można także uklęknąć na kolanach i oprzeć się na łokciach – po prostu w pozycji na czworaka. Rozluźniamy się i głęboko i spokojnie oddychamy. Następnie sami albo ktoś kto nam pomaga bierze końcówkę rurki (natłuszczonej) i ostrożnie wkłada 8-10 cm. do odbytnicy.

4. Wlewanie płynu

Kolejną czynnością jest otwarcie kranika (przedtem jednak należy wypuścić powietrze z rurki) i w ten sposób rozpoczyna się wlewanie płynu. 

!!! Jeśli poczujemy parcie to ściskamy gumową rurkę dwoma palcami, aby zamknąć, zmniejszyć ciśnienie wody, można zakręcić kranik i odczekać aż parcie minie, zrobić parę głębokich oddechów i rozluźnić brzuch i pośladki!!! 

Dalej wlewamy pozostałą wodę do jelita. Jeśli cała woda została wprowadzona do jelita wyjmujemy końcówkę (proszę uważać są w niej jeszcze resztki wody) przekręcamy się na prawy bok i leżymy tak 10 minut. Przez ten czas woda przepływa do wszystkich części jelita. Następnie rozluźniamy się podczas gdy woda wpływa do wszystkich zakamarków jelita, odrywa i wypłukuje to, co dawno powinno być wydalone. Po 10 minutach możemy położyć się na plecach lub na lewym boku i lekko pomasować sobie brzuch (prawą ręką okrągłe ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po 20 minutach (jeżeli ktoś ma czas i nie ma parcia może po 30 minutach) wstajemy i troszkę chodzimy, można delikatnie podskakiwać na obu nogach, co pomaga oderwać się od ścianek jelita masom kałowym. Po tych czynnościach następuje wypróżnienie. 

Często ten płyn, który z nas się wydostaje okropnie cuchnie. To zależy od stopnia zanieczyszczenia jelita. Dlatego jest takie ważne, co jemy i jak łączymy pożywienie np. nie można łączyć cukrów z polisacharydami i z produktami białkowymi. W jelicie mamy po prosto mały „kompost”. Wyobraźmy sobie resztki źle pogryzionego, źle strawionego jedzenia, które w temperaturze 36 st. C w ciemnym pomieszczeniu po prostu fermentuje!!!

Prawidłowo wykonana lewatywa to hydrokolonoterapia

To co odróżnia szpitalny zabieg lewatywy od hydrokolonoterapii to uzupełnienie dobrych bakterii jelitowych ( bakterie kwasu mlekowego )  tak jak robi się to po użyciu antybiotyków. Woda w trakcie lewatywy wypłukuje bowiem dobre i złe bakterie z jelita, dlatego trzeba je uzupełnić, aby jelito mogło prawidłowo pracować, trawić. Mzna to zrobić na dwa sposoby. Dodać bakterie do wody wlewanej do jelita lub po lewatywie właściwej zrobić mlutką wlewkę z tymi bakteriami używając „gruszki”. 

Lewatywa ( hydrokolonoterapia ) może być przeprowadzona przy pomocy gruszki

Jeśli mamy sporą wprawę i zręczność to lewatywę wykonamy gruszką  o największych rozmiarach. W prosty sposób wykonamy wtedy lewatywe wstępną. W przypadku gruszki należy mieć spore wyczucie aby nie wlewać płynu za szybko i aby po napełnieniu gruszki płynem do wlewania nie bylo w niej powietrza, gdyż należy unikać wtłaczania powietrza do jelita.

Właściwości zdrowotne lewatywy

Jeśli chcesz dowiedzieć się bliżej co to jest lewatywa i poznać właściwości lecznicze hydrokolonoterapii kliknij TUTAJ. Lewatywa to nie tylko sposób na zaparcia ( zatwardzenie ), nie tylko oczyszczenie organizmu z toksyn, nie tylko lewatywa przed porodem, nie tylko sposób na odchudzanie, wzdęcia, hemoroidy, brak energii czy stres. Odtruwanie organizmu jakie daje domowa lewatywa pociąga za sobą szereg bardzo korzystnych następstw dla całego organizmu i ma wpływ na wiele jego funkcji. Detoksykacja organizmu zabiegiem hydrokolonoterapii daje zarówno efekty natychmastowe jak i dlugofalowe. Jelito grube ma bowiem wpływ na funkcjonowanie wielu narządów i systemów. Zanim jednak przystąpimy do hydrokolonoterapii w domu należy dokładnie dowiedzieć się, jak wykonać lewatywę prawidłowo a w przypadku niektórych chorób zasięgnąć opinii lekarza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są rodzaje lewatyw i zalety terapii doodbytniczych kliknij TUTAJ!

Zobacz również:

Lewatywa (hydrokolonoterapia) na nieszczelne jelita w chorobach autoimmunologicznych

 

Lewatywa ( hydrokolonoterapia ) ulecza, odmładza i relaksuje

 

Lewatywa (hydrokolonoterapia) – rodzaje – fenomenalne terapie doodbytnicze

 

Natural Efekt – spray mgiełka przywracający naturalny kolor siwym włosom

IMG_8384Cdo_artykulu