Jest piękny dzień ale Stasio nie może cieszyć się nim w pełni

Dwadzieścia lat temu Stanisław Damps miał wypadek […]

Dwadzieścia lat temu Stanisław Damps miał wypadek samochodowy. Od tej pory jest sparaliżowany, jeździ na wózku. Na początku był załamany – dzisiaj walczy, rehabilituje się, ćwiczy, korzysta z medycyny naturalnej. Dzięki temu jest lepiej. Zdaje sobie jednak sprawę, że całkowicie wyzdrowieć będzie trudno dlatego zdecydowanie bardziej motywuje go marzenie by normalnie żyć. Możemy mu w tym pomóc. 

W jego przypadku oznacza to możliwość pracy, uczestniczenia w życiu wielu ludzi, kontaktowania się z nimi, pomagania im. Dzisiaj jego oknem na świat – jedynym oknem, jest internet, telefon.

Stasio ufa, że dzięki pracy jego świat znacznie się powiększy, nie będzie już patrzył tylko przez okno i nie będę już w nim uczestniczył tylko wirtualnie, chce żyć w świecie rzeczywistym. Choć może pisać tylko kciukiem prawej dłoni i z trudem rozmawia nawet przez telefon to stara się dorabiać przy użyciu komputerowych komunikatorów i portali społecznościowych.

Staś bardzo chciałby częściej wychodzić z domu. Aby jego spacery były mniej uciążliwe potrzebny jest mu lekki wózek, którego nie trzeba pchać pod górę z użyciem ogromnej siły.

Dlatego zbiera na aktywny wózek panthera X. Niezwykle lekka konstrukcja waży wraz z poduszką ok 5kg. Idealny dla sparaliżowanego Stasia.

Cena wózka to ok.19 tysięcy.

Ty też możesz pomóc, podajemy nr konta
Dane do przelewu do skopiowania
Fundacja Tacy sami
Pszczyńska 36a/22 44-100 Gliwice
Konto: 46 11602202 00000000 35050344
dopisek: Stanisław Damps zbiórka na wózek

Chcesz skontaktować się ze Stasiem osobiście, porozmawiać przez telefon?

Podajemy namiary

email sd5516@gmail.com

tel. 798 651 525