Możesz jeść mięso i nie zabijać zwierząt

Wielu ludzi rezygnuje z jedzenia mięsa ze […]

weganizmWielu ludzi rezygnuje z jedzenia mięsa ze współczucia dla zwierząt jednak nadal je mleko czy jaja. Okazuje się, że zrezygnowanie z mleka i ograniczenie jedzenia jaj bardziej służy zwierzętom niż całkowite wykluczenie mięsa bo jest taki rodzaj tkanki, który można pobierać od zwierząt bez ich zabijania czy nawet dręczenia. 

Przy produkcji jaj kurzych zabija się nadmiar kogutów, a do produkcji mleka konieczne jest rozmnażanie zwierząt i zabijanie rozmnożonych nadwyżek głównie samców (cieląt i byków). Możemy natomiast hodować zwierzę i zamiast je doić czy zabijać po prostu pobierać od niego krew. Dla wielu zwierząt pobranie krwi to zabieg bezbolesny, znacznie mniej dokuczliwy niż ukąszenie komara. Nawet w Afryce zwierzęta Masajów zachowują wyjątkowy spokój, gdy Masajowie w mniej humanitarny sposób upuszczają im krew za pomocą nacięcia żyły szyjnej.  Po pobraniu niewielkiej ilości zwierzę zwyczajnie sobie żyje i nie wygląda na wypłoszone. Ranka jest zalepiana mieszanką roślin i błota (po strzykawce z igłą nic nie trzeba zalepiać ). Wegetarianizm ciągle wzbudza wiele kontrowersji. Jego przeciwnicy jako istotny argument podają fakt, że weganie rezygnujący z nabiału narażają się na anemię z powodu niedoboru witaminy B12. Uzupełnienie tego niedoboru przez sporadyczne spożywanie niewielkich ilości humanitarnie pobranej krwi może raz na zawsze rozwiązać kontrowersje.

Oto potrawy z krwi w polskiej kuchni: kaszanka, barszcz buraczany z krwią, czernina, krew smażona z cebulką lub czosnkiem i pietruszką. Krew wszystkim kojarzy się jako coś do picia, jednak po ochłodzeniu skrzepia się ona i można ją kroić jak mięso. Aby uzupełnić niedobory wytykane wegetarianom wystarczy spożywać tą tkankę w bardzo niewielkiej ilości wręcz jak przyprawę.

Mam głęboką nadzieję, że artykuł ten będzie rozwiązaniem dla ludzi , którym nie do końca udało się przejść na wegetarianizm i czują wewnętrzną rozterką, że nawet sporadycznym spożywaniem mięsa przyczyniają się do cierpienia zwierząt. Wiele osób nie wie, że tak może rozwiązać ten problem dlatego proszę o rozpowszechnianie tego artykułu aby dotarł do jak najszerszego grona. Być może dzięki temu artykułowi na półkach sklepowych pojawi się nowy produkt z certyfikatem potwierdzającym jego humanitarne pozyskanie.

 

Natural Efekt – spray mgiełka przywracający naturalny kolor siwym włosom

Kliknij w obrazek aby przejść do opisu

IMG_8384Cdo_artykulu