Inwestorzy rzucili się na greckie i hiszpańskie nieruchomości – Forsal.pl

Grecja tonie w kryzysie, a inwestorzy zacierają ręce. To idealna okazja na zakup supertaniej luksusowej willi na Półwyspie Bałkańskim.

Jak pisze portal InternationalLiving.com, wysokiej jakości domy w Grecji są wystawiane na sprzedaż za cenę będącą zaledwie ułamkiem ich wartości sprzed kryzysu. Średnie ceny nieruchomości w Grecji spadły o 20 proc. w Atenach, o 25,7 proc. w Salonikach i o 17,8 proc. w pozostałej części kraju – wynika z szacunków Property-abroad.com. Prawdziwe okazje inwestycyjne można tez znaleźć na hiszpańskim rynku nieruchomości. Od 2008 roku ceny hiszpańskich nieruchomości spadły średnio o ok. 30 proc. Na razie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja na rynku miała się w najbliższym czasie poprawić. Wszystko z powodu zbyt dużej podaży mieszkań przed kryzysem, zbyt łatwego dostępu do kredytowania i zawyżonych cen nieruchomości.

Ci, którzy decydują się na ulokowanie kapitału w grecki bądź hiszpański dom powinni jednak mieć się na baczności. Na inwestorów czyha szereg zagrożeń. InternationalLiving.com podkreśla, że najważniejszym z nich jest brak płynności na rynku. Sprzedaż greckiego domu kupionego w tej chwili może zająć lata.

 

Czytaj więcej >> Inwestorzy rzucili się na greckie i hiszpańskie nieruchomości | Forsal.pl – Giełda, Waluty, Finanse.

 

 

 

Fot. Photofanka

Zobacz również:

Bioexpand – ubranie biomagnetyczne, które chroni i działa jak biozasilacz!                                            http://polskatoty.pl/blog/2012/07/20/bioexpand-%E2%80%93-ubranie-biomagnetyczne-ktore-chroni-i-dziala-jak-biozasilacz/