Ekwador przyznał azyl polityczny Assange’owi – INTERIA.PL

Ekwador przyznał azyl polityczny założycielowi demaskatorskiego portalu WikiLeaks Julianowi Assange’owi – poinformował szef ekwadorskiego MSZ Ricardo Patino. Decyzja nastąpiła dwa miesiące po tym, jak Assange schronił się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Rozczarowanie z powodu decyzji Ekwadoru wyraziła Wielka Brytania. Jak oświadczył Foreign Office, decyzja „niczego nie zmienia”, Assange zostanie poddany ekstradycji. Argumentację władz w Quito w sprawie przyznania azylu Assange’owi odrzuciła Szwecja. Wcześniej władze W. Brytanii poinformowały, że nie zezwolą założycielowi demaskatorskiego portalu Wikileaks na opuszczenie budynku ambasady Ekwadoru w Londynie.

W ubiegłym roku po opublikowaniu przez Wikileaks depesz amerykańskich dyplomatów sugerujących, że prezydent Correa toleruje korupcję w policji, nakazano ambasadorowi USA opuszczenie stolicy Ekwadoru Quito.

Czytaj więcej >> Ekwador przyznał azyl polityczny Assange’owi – Fakty w INTERIA.PL.

 

Fot. Photofanka

Zobacz również:

Bioexpand – ubranie biomagnetyczne, które chroni i działa jak biozasilacz!                                            http://polskatoty.pl/blog/2012/07/20/bioexpand-%E2%80%93-ubranie-biomagnetyczne-ktore-chroni-i-dziala-jak-biozasilacz/