Motoryzacja i bankowość – oto branże, w których wzrośnie zatrudnienie – Forsal.pl

Tradycyjnie na wiosnę zatrudnienie rośnie w sektorach budowlanym, logistycznym i restauracyjno-hotelarskim.  Pracowników potrzebuje branża motoryzacyjna, sektor elektryczny, branża RTV/AGD, ale także banki, które szukają osób do obsługi klientów detalicznych i pracowników call center – wylicza Krzysztof Inglot, rzecznik prasowy Work Service. Pracowników będą też poszukiwały koncerny zagraniczne, które zamierzają otworzyć firmy w Polsce. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi 154 projekty inwestycyjne, które mają stworzyć ponad 38 tys. nowych miejsc pracy.

Jednak będzie to proces rozłożony na przynajmniej trzy lata. Najwięcej inwestycji ma być w sektorach: technik informacyjnych, usług księgowych, logistycznych, naukowo-badawczo- -rozwojowych czy technologii informatyczno-komunikacyjnych. Nie szukają humanistów, a tych wśród bezrobotnej młodzieży z wyższym wykształceniem jest najwięcej.

Czytaj więcej >> Motoryzacja i bankowość – oto branże, w których wzrośnie zatrudnienie | Forsal.pl – Giełda, Waluty, Finanse.