Bara@bara – droga do miłości – polska proza na światowym poziomie!

Bara@bara to książka, którą czyta się jednym […]

Bara@bara to książka, którą czyta się jednym tchem, napisana bardzo „lekkim” językiem z łatwością szkicującym w wyobraźni czytelnika sceny akcji i miejsc z dozą autentyzmu niespotykaną w polskiej prozie. Jej treść stanowią perypetie trzech przyjaciółek Moniki, Ewy i Arlety, które z murów Uniwersytetu Warszawskiego „wyfruwają” w świat wielkich pieniędzy. Książka jest niewątpliwie warta polecenia amatorom dobrej, wciągającej lektury jak i producentom filmowym, gdyż na jej kanwie mógłby powstać scenariusz niebanalnej produkcji na światowym poziomie.

Akcja toczy się na przestrzeni dwudziestu pięciu lat, a los rzuca bohaterki z komunistycznej Polski do takich krajów jak Niemcy, Francja, Hiszpania czy też Meksyk. Przez pryzmat romansów i małżeństw trzech kobiet autorka ukazuje świat pełen brudnych gier, egoizmu, przepychu, namiętności i pożądania. W przesycie luksusu rodzą się pełne zmysłowego seksu romanse kobiet z młodymi kochankami, a zza kulisów wystawnego życia wynurzają się mroczne wątki prostytucji, a przede wszystkim handlu bronią i narkotykami, demaskujące mechanizmy rządzące siatką przemytniczą w krajach Unii Europejskiej, obu Ameryk i Afryki.

Autorka z przenikliwością detektywa poddaje swoich bohaterów głębokiej analizie psychologicznej. Powiązanie wątków akcji pomimo ” rozmachu ” wiernie utrzymane jest w niczym nie przekłamanej konwencji przyczynowo-skutkowej, sprawiającej wrażenie, że ma się do czynienie z barwną historią, która wydarzyła się naprawdę. Szalenie intrygujące podróże w głąb umysłu bohaterów książki odkrywają ludzką naturę wraz z jej pragnieniami i mrocznymi żądzami właśnie taką jaką jest. Na przestrzeni życia Moniki i Ewy niepostrzeżenie dochodzi do niezwykłej zmiany priorytetów. Pragnienie życia w luksusie, początkowo bardzo silne z czasem ustępuje miejsca marzeniom o prawdziwej miłości, która ciągle wymyka się im z rąk niczym czas, wobec którego wszyscy czujemy się bezradni.  Barabara w języku suahili oznacza drogę, ale już w języku polskim jest równoznaczne z włoskim bunga bunga i brzmi dość prowokacyjnie. W tym przypadku to niewątpliwie droga do miłości. Czy któraś z bohaterek ją odnalazła? Przeczytajcie i przekonajcie się sami.

Hanna Marker, urodziła się w Polsce, jednak od ponad trzydziestu lat mieszka poza jej granicami. Ścieżki losu zaprowadziły ją do Francji, Hiszpanii oraz Niemiec. Pracowała jako interior designer i dziennikarka. Swoje projekty realizowała m.in. w Hiszpanii, na południu Francji i Kazachstanie. Była korespondentem zagranicznym, polskiego czasopisma Moda&Styl, a także redaktorem naczelnym hiszpańskiego My Taste Magazine. Jej sposób postrzegania rzeczywistości oraz bogate doświadczenie życiowe, nadały niezwykle dojrzały i interesujący wymiar jej twórczości. Autorka książek: ” Seksualne i nie tylko życie Anny”, „Zaloguj się!”, „Seksowna_45_pozna…”, ” Niebezpieczny erotyk”. Swoje książki wydaje zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. Obecnie mieszka wraz z rodziną, w ukochanym Berlinie, który uważa za najpiękniejszą stolicę Europy.