Zamiast cyfryzacji służby zdrowia jest wielki skandal. Śledztwo trwa – Gazeta Prawna

Minister Arłukowicz siedzi na kolejnej tykającej bombie. Pada projekt za 712 mln zł ze środków unijnych. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia miało przygotować informatyczną rewolucję w administrowaniu służbą zdrowia.

„DGP” dotarł do kolejnych informacji, które wskazują, że projekt skończy się wielką klapą. Ostatnia, wciąż trwająca kontrola – tym razem prowadzona przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie – wykazała nieprawidłowości i opóźnienia w realizacji projektu. Chodzi o platformę gromadzącą dane medyczne, finansowaną z funduszy unijnych. Po tym, jak miesiąc temu ujawniliśmy bardzo krytyczny wobec CSIOZ raport NIK, wyjaśnień od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zażądała Komisja Europejska. Resort wezwał na dywanik szefa CSIOZ. Leszek Sikorski musiał się tłumaczyć z nieprawidłowości, a tych jest wiele.

Czytaj więcej >> Zamiast cyfryzacji służby zdrowia jest wielki skandal. Śledztwo trwa – Praca i ubezpieczenia – Gazeta Prawna – Partner pracodawcy, narzędzie specjalisty.