Zaginęła Tereska – nie pozwól by cierpiała – podaj dalej, może ktoś ją widział, może żyje!

Policjanci z Mińska Mazowieckiego poszukują Teresę Bogusz c. Ryszarda, ur. 07.07.1986r. zam. Maliszew ul. Letniskowa 1. Tereska wyszła z domu w dniu 29 sierpnia 2011 roku i do dnia dzisiejszego nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta w dniu zaginięcia była ubrana w: długie spodnie koloru beżowego w motywy kwiatowe, cienką bluzkę z krótkim rękawem koloru żółtego. Rysopis: około 164 cm wzrostu, 48 kg wagi, szczupła budowa ciała, włosy blond, kręcone do ramion, twarz owalna, oczy niebieskie. Policjanci proszą o kontakt osobisty lub telefoniczny wszystkich, którzy znają miejsce pobytu osoby zaginionej. Można dzwonić bezpośrednio pod 112 i 997 lub od poniedziałku do piątku pod numery: 22 604 92 34, 22 604 92 64 oraz całodobowo 22 604 92 00.

Nie bądź obojętny, chociaż podaj dalej, może żyje, może dzieje się jej krzywda, może ktoś ją widział, może kogoś ruszy sumienie!

Dlaczego ludzie giną?

Czasem powodem zaginięcia jest przestępstwo: uprowadzenie, pedofilia, morderstwo. Wielokrotnie przyczyną zaginięć starszych dzieci i młodzieży jest ucieczka. Dzieci uciekają z rozmaitych powodów i z różnych, nawet tzw. dobrych domów. Najczęściej młody człowiek ucieka wtedy, kiedy problemy, z którymi się zmaga (w domu, w szkole, z rówieśnikami, z rodzicami), przerastają go.

Wiele jest przyczyn zaginięć ludzi dorosłych, m.in. choroby (wylew, zawał, padaczka, choroba Alzheimera, depresja, schizofrenia), wypadki, urazy powodujące zaniki pamięci. Znikają również ludzie zdrowi. Wielu z nich świadomie zrywa kontakty z bliskimi. Odchodzą, kiedy przerastają ich różnego rodzaju problemy, kiedy wydaje im się, że nie ma sposobu na ich rozwiązanie. Niektórzy z zaginionych układają sobie życie na nowo, znajdują pracę, wchodzą w nowe związki. Inni stają się bezdomnymi, wykluczonymi ze społeczeństwa; tułają się po dworcach, nocują w schroniskach i przypadkowych noclegowniach. Niektórzy – nie widząc wyjścia z sytuacji, w której się znaleźli – popełniają samobójstwo. Niektórzy spośród zaginionych to ofiary przestępstw (np. uprowadzenia, morderstwa). Niektórzy mogą być ofiarami nielegalnego handlu narządami.
Coraz częściej giną osoby wyjeżdżające za granicę w poszukiwaniu pracy.
Są oszukiwane przez nieuczciwych pośredników. Niekiedy padają ofiarą handlu ludźmi i są zmuszane do niewolniczej pracy. Kobiety trafiają do agencji towarzyskich, wiele osób przetrzymywanych jest w obozach pracy.