Łódź wypłaca miliony za opieszałość urzędników – DziennikLodzki.pl

Urząd Miasta Łodzi wypłacił firmie Cegal, czyli właścicielowi hotelu Ambasador 5 mln zł odszkodowania. Urząd Miasta Łodzi jest winien firmie jeszcze 4,2 mln zł. Magistrat negocjuje, by resztę pieniędzy oddać w działkach.

Firma złożyła wniosek o wydanie warunków zabudowy. Warunki zabudowy powinny być wydane w ciągu trzech miesięcy. A jeśli jest to skomplikowana sytuacja – pół roku. Tymczasem procedura się przeciągała. W 2007 roku rozpoczęto ją nawet ponownie.

Dla firmy Cegala oznaczało to straty. Nie dość, że ceny materiałów budowlanych poszły w górę i inwestycja kosztowała już znacznie drożej, to jeszcze firma nie mogła zacząć zarabiać na hotelach w tym czasie, w jakim przewidziała. Poszła do sądu. W kwietniu 2011 roku Sąd Okręgowy w Łodzi wydał wyrok korzystny dla właściciela hoteli.

- Miasto zapłaci 7 mln zł plus odsetki, czyli w sumie 9,2 mln zł za błędy urzędnika (dziś już jest na emeryturze – przyp. red.) – mówi Władysław Skwarka (SLD), przewodniczący komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Łodzi. – Same negocjacje z firmą Cegal trwające od sierpnia kosztowały nas 70 tys. zł odsetek. 5 mln zł miasto już przelało na konta firmy Cegal.

Czytaj więcej >> Łódź wypłaca miliony za opieszałość urzędników – DziennikLodzki.pl.