Pracownicy telewizyjni czują się zagrożeni. Oto ich żądania! – Dziennik.pl

 

W związku z ostatnimi atakami na ekipy telewizyjne Stowarzyszenie Twórców Obrazu Telewizyjnego zwróci się z prośbą o spotkanie do szefa MSW i Komendanta Głównego Policji. Stowarzyszenie Fotoreporterów popiera zaś zmianę przepisów zwiększającą ochronę prawną dziennikarzy.

W ostatnich miesiącach doszło do kilku aktów przemocy wobec przedstawicieli mediów podczas wykonywania ich obowiązków służbowych – spalony został wóz transmisyjny TVN24 podczas zamieszek 11 listopada w Warszawie, pobito pracownika Polsatu w Poznaniu, skopano kamerzystkę podczas zamieszek na stadionie w Bydgoszczy oraz napadnięto na ekipę Polsatu, która w lipcu w Częstochowie relacjonowała pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja.

Także Stowarzyszenie Fotoreporterów chce zwiększenia bezpieczeństwa pracowników mediów. W oświadczeniu przekazanym w sobotę PAP stowarzyszenie podkreśliło, że popiera inicjatywę Press Clubu Polska zmiany przepisów w celu zwiększenia ochrony prawnej dziennikarzy i pracowników mediów podczas wykonywania przez nich obowiązków dziennikarskich i służbowych.

Czytaj więcej >> Pracownicy telewizyjni czują się zagrożeni. Oto ich żądania! – Wiadomości i informacje z kraju – wydarzenia, komentarze – Dziennik.pl.