Praca w korporacji nie daje szczęścia. Zobacz, która daje – Forsal.pl

 

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” – radził Konfucjusz. Choć nie zawsze udaje się zdobyć wymarzoną prace, to jednak warto wiedzieć, które zawody przynoszą największą satysfakcję. Okazuje się, że wcale nie te najlepiej płatne.

Według badań Deloitte „oczekiwana długość życia firm z listy Fortune 500 zmniejszyła się w ciągu pół wieku z 75 lat do mniej niż 15 lat i dąży do pięciu lat. Bezcelowość, którą ci ludzie widzą w swojej pracy dobrze odzwierciedla pogarszająca się kondycję korporacji, w których pracują” – czytamy na stronie internetowej Forbesa.

Z porównania list najszczęśliwszych i najmniej szczęśliwych zawodów można wyciągnąć wniosek, że pomimo niższych zarobków czerpiemy więcej radości z bliskich kontaktów z ludźmi, niż z programowania komputerów, bądź sformalizowanych kontaktów w ramach korporacji. Należy też pamiętać, że dane te odnoszą się do rynku pracy w USA i w naszym kraju sytuacja może kształtować się nieco odmiennie.

Czytaj więcej >> Zawody dające największą i najmniejszą satysfakcję z pracy – zobacz ranking | Forsal.pl – Giełda, Waluty, Finanse.