Komorowski „wprasza się” na marsz. Opozycja oburzona – Polityka – Dziennik.pl

 

Przedstawiciele PO i PSL popierają pomysł prezydenta Bronisława Komorowskiego, by stanął on na czele marszu w Dniu Niepodległości w przyszłym roku. Krytycznie do tego podchodzi PiS, Solidarna Polska i Ruch Palikota. SLD „docenia dobrą wolę” prezydenta.

Komorowski w wywiadzie dla sobotniej „Gazety Wyborczej” powiedział, że jeśli będzie zgoda, to stanie na czele wspólnego marszu w Święto Niepodległości w 2012 roku. Nie pozwólmy ekstremistom i chuliganom na psucie naszych wspólnych polskich świąt narodowych – dodał prezydent. Ale – jak podkreślił – w prezydenckim projekcie zmian w prawie o zgromadzeniach nie chodzi o ograniczenie wolności, tylko zwiększenie odpowiedzialności.

Projekt ten, który trafił już do Sejmu, zakłada m.in zakaz uczestnictwa w manifestacjach osób zamaskowanych oraz możliwość zakazania organizacji dwóch lub więcej demonstracji w tym samym miejscu lub czasie.

Czytaj więcej >> Komorowski „wprasza się” na marsz. Opozycja oburzona – Polityka – wszystko o polityce w Dziennik.pl – politycy, informacje, PO, PiS, SLD – Dziennik.pl.