Podryw na książkę

‘Podryw na książkę/audiobooka’ to projekt Entropii Słowa oraz Audioteki, do którego zaprosiliśmy Wyjątkowe Osoby m.in. aktorów, muzyków i sportowców. Wspólnie z nimi wybierzemy książki i nagramy audiobooki tworząc wyjątkową serię. Kryterium wyboru tytułów to nie tylko książki mądre,  zabawne, ale także te, które  mogą pomóc lub pomogły im umówić się na wymarzoną randkę. Pomysłodawcą jest Artur Wolski.

Idea projektu – promowanie literatury na różnych poziomach w wysmakowanych konstelacjach. Wszyscy wiedzą, że książka rozwija, poszerza horyzonty, uczy i bawi. Tą akcją pragniemy przypomnieć, że czytanie i słuchanie książek jest także sexy! Dlatego stworzymy intymny trójkąt między czytającym, słuchaczem i książką.

Zasada projektu – biorący udział w naszym projekcie wybiorą dla siebie lekturę, a następnie  jej fragmenty nagrają w formie audiobooka. „Resztę” książki przeczyta wybrany lektor/aktor. Audiobooki, które stworzą serię ‘Podryw na książkę’ będą dostępne przez internet i telefony komórkowe oraz będą wydane w limitowanej edycji na stickach flashowych lub na gotowych odtwarzaczach mp3.

Do projektu zaprosiliśmy m.in.: Katarzynę Nosowską, Agnieszkę Maciąg, Magdę Gessler, Agatę Passent, Magdalenę Boczarską, Szymona Majewskiego, Wojciecha Fibaka, Macieja Orłosia, Oliviera Janiaka, Wojciecha Waglewskiego, Andrzeja Krzywego, Stanisława Soykę, Leszka Możdżera.

 

Entropia Słowa ( http://entropiaslowa.pl/ ) – stworzona została przez grupę ludzi, którzy kochają nade wszystko s ł o w o, znają i doświadczają jego mocy, mają na tyle w sobie siły i energii, by bezinteresownie dzielić się nim. Entropia Słowa to nowatorski pomysł inicjowania projektów, realizacji najskrytszych, najbardziej szalonych marzeń związanych z kulturą słowa.

 

Więcej informacji udzielają:

[idea projektu i opieka merytoryczna] Artu Wolski

[organizacja projektu] Marcin Beme