Czy Ziobryści dogadują się z ludźmi PJN? Cel – wspólna partia – centrowa – wPolityce.pl

 

Jaki jest prawdziwy cel Zbigniewa Ziobro i skupionej wokół niego grupy, w tym przede wszystkim europosła Jacka Kurskiego? Jak wynika z naszych informacji żądanie reform w Prawie i Sprawiedliwości to tylko cel pośredni. A na pewno traktowany jako niemożliwy do spełnienia. Przy prezentowanej formule ich stawiania – a więc konfrontacyjnej – to dość oczywiste. To nie przeszłoby dziś w żadnej formacji. Prawdziwym celem środowiska Ziobry jest założenie własnej formacji politycznej. W jednym z wywiadów Zbigniew Ziobro mówił o tym otwarcie:

Są dwie drogi: albo PiS stanie się wielką zwycięską formacją, która jest w stanie samodzielnie rządzić, albo będzie konieczne zbudowanie obok siebie dwóch ugrupowań. Jednego centrowego, a drugiego bardziej prawicowego i narodowego, by zagospodarować większość wyborców, a potem budować koalicję. To jest jednak scenariusz, którego nawet nie chcę rozważać.

Czytaj więcej >> Czy Ziobryści dogadują się z ludźmi PJN? Z informacji portalu wPolityce.pl wynika, że tak. Cel – wspólna partia. Centrowa | wPolityce.pl | codziennie ważne informacje ze świata polityki.