Według Brukseli dzieciom nie wolno dmuchać balonów! Zobacz czego jeszcze

 

Unia Europejska postanowiła uważnie przyjrzeć się uwielbianym przez dzieci zabawkom. Urzędnicy wystosowali dyrektywę, która przestrzega przed „groźnymi zabawkami” takimi jak m.in. dmuchane balony, rozwijane trąbki z papieru, a nawet maskotki.

Według unijnych urzędników używane na różnego rodzaju przyjęciach trąbki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ dzieci mogą zadławić się ustnikiem. Suchej nitki nie zostawiono także na balonach, które pękając. mogą wystraszyć dziecko.

Zgodnie z dyrektywą dzieci poniżej 8. roku życia będą mogły dmuchać balony pod nadzorem rodziców. Używanie papierowych trąbek zarezerwowano dla dzieci powyżej 15. roku życia.
– Co z tego, że dzieci nadmuchiwały balony od pokoleń? Teraz nie będą tego robiły i dzięki temu będą bardziej bezpieczne – oświadcza przedstawiciel Brukseli cytowany przez brytyjski „Daily Telegraph”.

Przed unijnymi urzędnikami nie ukryły się także niewinnie wyglądające maskotki. Zostały one uznane za szczególnie niebezpieczne „bomby biologiczne”. Zgodnie z unijną dyrektywą maskotki będą musiały być zrobione z takich materiałów, które można będzie uprać.

Czytaj więcej >> Children to be banned from blowing up balloons, under EU safety rules – Telegraph.