Sukces polskiej korporacji w Europie i nowa fabryka w Polsce!

Mimo trwającego spowolnienia gospodarczego Zelmer umacnia swoją pozycję w Polsce i Europie. Właśnie otwarto nową fabrykę Zelmera w Rogoźnicy – 13 linii montażowych, na których rocznie będzie produkowanych ok. 2,6 mln sztuk drobnego sprzętu AGD. 

W ciągu minionych kilku lat udało się zbudować silną i ekspansywną firmę, która jeszcze 6 lat temu była prywatyzowanym zakładem państwowym. „Nie możliwe wówczas wydawało się zdobycie pierwszego miejsca na rynku (drobnego sprzętu AGD-PAP) w Polsce i awansowanie do ścisłej czołówki na rynkach państw Europy Środkowej” _ mówił prezes Zelmera Janusz Płocica. Podkreślił on również, że obecnie wiele firm przenosi swoją produkcję do Chin, dlatego podjęcie decyzji o zbudowaniu nowego zakładu w Rogoźnicy wymagało wiele odwagi. „Ale wystarczyło ponad 200 dni i ta fabryka stanęła. W gospodarce nie dzieje się obecnie dobrze, gdybyśmy mieli tylko starą fabrykę, to obawialibyśmy się tego, co może być w przyszłości. A mając tę nową, z jej nowoczesnością, efektywnością, możemy o wiele optymistyczniej patrzeć w przyszłość” – dodał.

Konsumenci doceniają jakość i zaawansowanie technologiczne produktów rzeszowskiego producenta. Potwierdzeniem mocnej i stabilnej pozycji marki Zelmer wśród klientów jest uznanie jej za Markę Najwyższej Reputacji w niezależnym rankingu PremiumBrand 2009.  Zelmer to największy polski producent drobnego sprzętu AGD. Głównym akcjonariuszem spółki jest fundusz Enterprise Investors. Firma zatrudnia ok. 2.500 pracowników.