Najgroźniejszy wynalazek świata!

Fot. from Flickr by Joe Hastings

Buty są bardzo niebezpieczne ze względu na gumową podeszwę, która powoduje odizolowanie nas od ziemi. Brak bezpośredniego połączenia z ziemią powoduje, że nasze ciała elektryzują się, a brak uziemienia niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Poprzez zdjęcie obuwia i stanięcie na kamieniu bardzo szybko możemy pozbywać się niekorzystnych ładunków elektrycznych, które otrzymujemy poprzez zabawy elektrycznymi rzeczami – telefony, komputery, tv itp.

Uziemienie się na chwilę powoduje odpłynięcie dodatnich ładunków, a na ich miejsce ładujemy się wolnymi elektronami, które są najlepszymi antyutleniaczami. Dzięki takim zabiegom dostrzegalnie wzrasta nasza odporność. Stajemy się dużo bardziej odporni na przeziębienia, grypy, problemy oddechowe i inne choroby związane z systemem immunologicznym.

Autor zwraca uwagę, że jeżeli mieszkanie mamy daleko od ziemi, to być może będziemy mieli możliwość rozładowania ładunków przy pomocy środkowego przewodu uziemiającego w gniazdku, jednak praktyka wskazuje, że nie wszystkie instalacje elektryczne są poprawnie uziemione, nawet jeśli po środku gniazdka mają bolec uziemiający. W filmie możemy obejrzeć urządzenie elektryczne, które pozwala na sprawdzenie, czy instalacja elektryczna jest poprawnie uziemiona, a przy pomocy wystającego kabla możemy uziemić się na chwilę w celu rozładowania ładunków.

Jednak nie powinniśmy zapominać o powrocie do natury i jak najczęściej chodzić boso po ziemi. Nie jest to łatwe w miastach, gdzie nie trudno trafić na szkła i inne śmieci, które łatwo mogą nas zranić – trzeba myśleć o wyprowadzeniu się na wieś ;)