Poland Why Not

fot. Photofanka

Poland …Why Not? to projekt muzyczny, którego celem jest zaznaczenie Polski na muzycznej mapie świata. Za wdrożenie projektu odpowiada niezależna wytwórnia Rokket Music. Ten autorski projekt został zapoczątkowany już w 2007 roku, kiedy to Brian Allan – producent muzyczny i pomysłodawca przedsięwzięcia, zwrócił uwagę na to, że Polska do dziś nie ma popowej gwiazdy znanej na arenie międzynarodowej. Postanowił to zmienić i promować polskich artystów za granicą w sposób niestandardowy. Na zaproszenie Allana, do Polski przyjechali światowej klasy producenci muzyczni i kompozytorzy (m.in. Rob Hoffman, Jud Friedman), których utwory sprzedają się w milionowych  nakładach na  całym  świecie.                      

Pracowali  przez  10 dni z polskimi artystami w Warszawie (Sound&More Studio i inne), następnie praca kontynuowana była w Filadelfii m.in. Jimem Beanzem i Shawnem Donnellem, którzy odpowiadają za sukcesy takich artystów jak Shakira, Danity Kane, Nelly Furtado, Justin Timberlake, Britney Spears, czy Chris Cornell. Wówczas to powstały utwory do płyty Poland Why Not? w wykonaniu Nataszy Urbańskiej i Patricii Kazadi.

fot. Photofanka

W ramach promocji rodzimych gwiazd na światowych rynkach, nasi artyści odwiedzili m.in. Los Angeles, Londyn, Helsinki, Bombaj i Tokio, pracując nad materiałem na płytę projektu Poland…Why Not? i poznając decydentów światowego showbiznesu.
Obecnie płyta (oraz DVD) Poland…Why Not? to składanka aż kilkunastu utworów, powstałych we współpracy z czołówką światowych producentów i autorów tekstów. Kompozycje na płycie wykonuje kilku polskich artystów. Premiera płyty już jesienią 2011 roku!
Pomysłodawca  projektu,  Brian  Allan,  ma  niezwykle  bogate  doświadczenie  w  branży muzycznej.  Jako  artysta  niezależny,
16 jego utworów granych było w rozgłośniach radiowych w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, a 36 utworów kompozycji Briana zostało wykorzystanych  w  brytyjskich  produkcjach  filmowych. W 2002 roku podpisał umowę z  wytwórnią  EMI  (2K  Sounds)
w Los Angeles i przeniósł się do Kalifornii, gdzie rozpoczął współpracę z prominentnymi kompozytorami z Ameryki Północnej, takimi jak Steve Dorff, Randy Bachman, Jud Friedman, Jamie Houston i Paul Stanley z KISS. Odkrył także i był managerem na początku kariery młodej utalentowanej artystki Skylar Grey (właściwie Holly Brook Hafermann – amerykańska producentka muzyczna, autorka piosenek i piosenkarka, w Polsce znana z hitów   “Where’d you go”,   „Coming home”   i   „I need a doctor”
z Eminemem).

Za produkcje projektu Poland…Why Not? odpowiedzialna jest w Polsce wytwórnia Rokket Music. Rokket to niezależna, międzynarodowa wytwórnia muzyczna z biurami w Los Angeles, Londynie, Berlinie, Helsinkach, Tokyo i Warszawie, założona i należąca do Briana Allana i Jana Weckströma. Rokket specjalizuje się we wdrażaniu projektów muzycznych, w publishingu, oraz prowadzeniu międzynarodowego managementu artystów. Stwarza możliwości współpracy i miejsce na rynku muzycznym danego kraju dla międzynarodowych i lokalnych artystów ze szczytów list przebojów, światowej sławy kompozytorów, producentów hitów oraz firm z nimi związanych. Rokket poszukuje i odkrywa gwiazdy na całym świecie. Ściśle współpracuje z artystami, których  płyty sprzedają się w milionowych nakładach, kompozytorami nominowanymi do nagród Grammy i Oscara,  najlepszymi producentami oraz międzynarodowymi wytwórniami muzycznymi i publisherami. Rokket to zespół przedsiębiorczych, doświadczonych managerów zarządzających oddziałami firmy, pasjonatów z globalnym podejściem do biznesu.